НОВОПРАЗЬКА ОБ'ЄДНАНА ГРОМАДА

Кіровоградська область, Олександрійський район

Звіт про здійснення регуляторної діяльності

Рішення №721 від 20.11.2020 року "Про здійснення регуляторної діяльності Новопразької селищної  ради за 2020 році"

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Новопразької селищної ради

20 листопада 2020 р. № 721

 

Звіт

про здійснення регуляторної діяльності Новопразькою селищною радою у 2020 році

У 2020 році одним із пріоритетів для органів місцевого самоврядування було формування та провадження прозорої та якісної регуляторної політики.

Реалізація державної регуляторної політики у 2020 році Новопразькою селищною радою здійснювалась з метою підвищення ефективності регулювання та якості регуляторних актів через неухильне дотримання норм та принципів, визначених відповідними чинними нормативно-правовими актами, а саме:

- Законом України від 11.09.2003 № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (із змінами) (далі – Закон);

- постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту» (із змінами);

- указами Президента України;

- іншими нормативними актами, що регулюють взаємовідносини у сфері господарської діяльності між регуляторними органами та суб’єктами господарювання.

З метою послідовного провадження державної регуляторної політики проводилася робота у таких напрямках:

- планування діяльності з підготовки регуляторних актів (Новопразької селищної об’єднаної територіальної громади);

- ведення реєстру чинних регуляторних актів (Новопразької селищної об’єднаної територіальної громади);

- оприлюднення на офіційному сайті Новопразької громади всіх етапів здійснення регуляторної діяльності відповідно до чинного законодавства;

- залучення представників суб’єктів господарювання, їх об’єднань та громадських організації до державної регуляторної політики у сфері підприємництва.

Виконавчим комітетом селищної ради винесли на затвердження рішення №83 від 13 грудня 2019 року «Про затвердження плану діяльності з підготовки  проектів регуляторних актів Новопразької селищної об’єднаної територіальної громади на  2020 рік». Рішенням сесії № 400 від 17 грудня 2019 року затвердили План діяльності з підготовки  проектів регуляторних актів Новопразької селищної об’єднаної територіальної громади на  2020 рік.

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів було оприлюднено у спосіб, передбачений статтею 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» на офіційному веб-сайті Новопразької об’єднаної територіальної громади 20 грудня 2019 року.

В червні місяці 2020 року були внесені зміни до плану діяльності регуляторних актів рішення № 566 від 10 червня 2020 року та розміщено на офіційному сайті Новопразької ОТГ в рубриці «Регуляторна політика» підрубрика «План діяльності регуляторних актів

Сесією Новопразької селищної ради затверджено «Положення про порядок здійснення Новопразькою селищною радою державної регуляторної політики» № 503 від 18.03.2020 року.

В першому кварталі 2020 року було проведено процедуру розробки аналізу проектів регуляторних актів, керуючись статтею 8 Закону та методикою проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 року № 308 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2018 року № 1151.

В червні місяці були прийняті рішенням Новопразької селищної ради регуляторні акти, а саме:

1. Рішення від 10.06.2020 року № 567 «Про встановлення на території Новопразької об’єднаної територіальної громади ставок єдиного податку на 2021рік»;

2. Рішення від 10.06.2020 року № 568 «Про встановлення на території Новопразької об’єднаної територіальної громади земельного податку на 2021 рік»;

3. Рішення від 10.06.2020 року № 569 «Про встановлення на території Новопразької селищної об’єднаної територіальної громади податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2021 рік»;

В червні 2020 року розроблено ще один регуляторний акт «Про затвердження Регламенту ЦНАПу виконавчого комітету Новопразької селищної ради», який розроблено відповідно до  статтею 8 Закону та методикою проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 року № 308 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2018 року № 1151.

В другому кварталі 2020 року було проведено процедуру розробки аналізу проєкту регуляторного акту «Про затвердження Регламенту роботи Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Новопразької селищної ради»

07 вересня 2020 року було затверджено рішенням селищної ради № 642 «Регламенту роботи Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Новопразької селищної ради». Також розміщено на офіційному веб-сайті ОТГ

Кожен регуляторний акт, в обов’язковому порядку, проходив громадські слухання з урахуванням відповідної цільової аудиторії. Обґрунтовані зауваження і пропозиції, що надходили у ході проведення громадських обговорень, аналізувались та враховувались у проектах регуляторних актів.

Всі прийняті регуляторні акти проходили відповідні етапи відстеження результативності.

Фінансово-економічним відділом Новопразької селищної ради постійно здійснюється контроль за реалізацією регуляторної політики, проводиться моніторинг оприлюднення проектів регуляторних актів, оновлення інформаційної та нормативної-правової бази на офіційному сайті громади.

Суб’єктам господарювання постійно надається консультаційна допомога з реалізації державної регуляторної політики в громаді, приймаються зауваження та пропозиції до проектів регуляторних актів, чим досягається відкритість та прозорість регуляторної діяльності.

___________________________________

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь