Звернення голови громади з нагоди Дня пам'яті та перемоги над нацизмом
Шановні жителі Новопразької громади!
8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Ми звикли відзначати День перемоги 9 травня, а 8-го – День пам’яті та примирення. Однак у 2023 році Верховна Рада об’єднала ці дві дати.
Сьогодні ми згадуємо страшні події Другої світової війни разом з більшістю європейських країн, відкидаючи традицію, нав’язану нам керівництвом Радянського Союзу заради власної слави.
Друга світова війна стала справжньою трагедією для мільйонів людей, назавжди змінила долі цілих родин та навіть країн. Мільйони загинули, зникли безвісти, потрапили в концтабори та вже ніколи не повернулися до своїх рідних. Але й мільйони проявили неабияку мужність, відвагу, силу волі та стійкість у боротьбі з нацизмом. Це було неймовірно складно. Руйнівну силу диктаторської ідеології, ідеології вищості й сили ми й зараз відчуваємо на власному досвіді. Лише тоді був нацизм, а зараз – рашизм.
Тож у цей день ми згадуємо усіх героїв Другої світової й усіх, хто не зміг вижити у горнилі війни. Вклоняємося загиблим, шануємо подвиги переможців. Ми пам’ятаємо!
І продовжуємо боротися з новим проявом нацизму. Наша нова велика перемога ще попереду. Разом до Перемоги!
Богдан Куруп, голова Новопразької громади