ОБЕРЕЖНО! СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ!
Стихійна торгівля харчовими продуктами – є загрозою здоров’ю та добробуту населення. Стихійні місця торгівлі стали серйозною проблемою. Кожен з нас споживач, але не всім вистачає необхідних знань і життєвих навичок для правильного вибору продуктів харчування. Люди не замислюються над тим, яку небезпеку несе стихійна торгівля, а також, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, якщо купувати харчові продукти у зазначених місцях. Найбільша небезпека в тому, що вживання продуктів, придбаних на «стихійці», може завдати великої шкоди здоров’ю людей. Порушення, які мають місце під час реалізації харчових продуктів у невстановлених для цього місцях, можуть призвести до спалахів харчових отруєнь, інфекційних захворювань, які особливо небезпечні для дітей. У першу чергу це стосується молочних, м’ясних та рибних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання і реалізації.
Нагадуємо, що стихійна торгівля є незаконною, оскільки ніхто не контролює якість та безпечність харчових продуктів, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (без санітарного одягу, медичні книжки відсутні, порушується температурний режим реалізації та зберігання, тощо), така продукція не маркована відповідно вимог законодавства. В більшості випадків торгівля проводиться з землі або з пристосованих прилавків. Придбання харчових продуктів на стихійних ринках – це небезпечно та є шляхом до інфекційних захворювань.
Торгівля з рук у невстановлених місцях – це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, продавці стихійних ринків свідомо порушують законодавство та ставлять під загрозу здоров’я покупців.
Харчові продукти мають продаватися у спеціалізованих магазинах та на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлено холодильне обладнання і проводиться контроль за зберігання та реалізацією продукції, що є гарантією придбання споживачем якісної та безпечної продукції.
Зважаючи на згадане вище, закликаємо Вас, шановні споживачі не купувати харчові продукти (в’ялену та копчену в домашніх умовах рибу та м’ясо, консерви домашнього приготування, харчові продукти невідомого походження) в місцях стихійної торгівлі.
Олександрійське районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області