НОВОПРАЗЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Кіровоградська область, Олександрійський район

Ювілей  ветерана

Дата: 27.04.2017 17:59
Кількість переглядів: 782

                          На жаФото без описуль, роки – не журавлі. Вони не повертаються із вирію. А так хотілося б, щоб журавлині крила ніжно торкнулися і стерли сліди часу на обличчі, а інколи й у душі порядних людей, самовідданих  трудівників.

     Свої сліди життя залишило на обличчі Бута Івана Микитовича, якому цього річ  виповнюється 90 років. Народився  він в селі Булахівка  Долинського району в сімї  колгоспників.  

     В дитинстві пережив голодомор. Саме рятуючись від цього лиха  родина переїздить в Нову Прагу.  Згадуючи ті часи, добрим словом відзивається про сусідів, які допомагали вижити. Одного разу мати помітила валку (підводи комнезамівців),  гукнула батькові, який миттєво кинув у криницю мішок борошна, яке згодом витягли та продовжили голодним людям життя. 

     Юність його обпалила війна. Довелося ховатися по ямах, які були вириті в посадці, щоб не потрапити на примусові роботи до Німеччини. Члени родини допомагали рятувати військовополонених,  підхарчовували  їх чим могли. Восени 1942 Іван став свідком розстрілу євреїв у Рябоволовій  балці за селищем.

    Після визволення райцентру  хлопцеві довелося пішки відправитися в Кіровоград   до обласного військомату, проте невдовзі повернувся додому. А потім простелилися  фронтові дороги: стрілка, радиста, кіномеханіка.  Спочатку Ленінградське військове училище. Потім Одеське. Через два місяці він з товаришами поповнив 26 учбовий стрілковий полк. Місця дислокації змінювалися як листки на календарі: Станіславська область( де добивали залишки фашистських загарбників), окопи, поранення, госпіталь, Вознесенськ, Іркутськ, піски Монголії, не доїжджаючи до Чити, дізнався про перемогу над ворогом, Кіровоград, Молдавія, Брянськ, Москва і нарешті демобілізація та повернення до батьківського порогу з медаллю  на гімнастерці «За перемогу над Німеччиною».

   Лише з 1951 року почав цивільне життя – був прийнятий  на посаду кіномеханіка в Новопразькому районному кінотеатрі. Професію здобув ще під час війни. Доводилося демонструвати  фільми в селищі. В партизанський загін з апаратурою його перекинула славнозвісна льотчиця Антоніна Худякова . Демонстрував по кілька разів кінострічки «Олександр Невський», «Щорс» і т. ін. Маючи 46 років трудового стажу, працював  в клубі колгоспу ім. Леніна, на пересувках: школах, будинках пристарілих, дитячих яслах, сусідні селах.   За багаторічну сумлінну працю в системі кінематографії, за новаторство у оформленні реклами стрічок отримав звання «Відмінник кінематографії СРСР» (за №47380 від 21.06.1985р.),  численні грамоти, подяки.

    Гарний сім’янин, має сина і доньку, які часто відвідують сімейне гніздечко. Любить працювати. І на сьогоднішній день допомагає хворій дружині, дає лад і на подвір’ї, і на городі. Любить працювати, вміє і відпочити, має улюблені заняття: рибалку, читання на пам'ять віршів  ( особливо поважає Шевченка та Пушкіна) , поринає у спогади – розповідає односельця про зустрічі з полководцем Г.Жуковим. та різні цікаві випадки.

      Старість – це зима нашого життя. Пізньою буває вона і дуже часто безпорадною і одинокою.  Іван Микитович зігрітий  любов’ю і теплом. Дивлячись на відкрите усміхнене обличчя, сповнене доброти, уваги,  думаєш що книга життя у  ювіляра ще далеко не прочитана книга.

Шана і слава, повага,
Вам ветеран наш дорогий.
Вас вітаємо з ювілеєм
І в дев'яносто ви герой!

             або

Нехай душа у вас ніколи не старіє,
На білій скатертині будуть хліб і сіль,
Своїм теплом вас завжди сонце гріє
Слова подяки линуть звідусіль.
В житті нехай все буде, що потрібно,
Без чого не складається життя,
Любов, здоров’я, щастя, дружба
Та вічна нестаріюча душа.
Смійтеся більше і менше сумуйте,
Щораз багатійте, ще краще ґаздуйте,
Хай думи ніколи спочинку не знають,
Хай легко, мов крила, внучат пригортають,
Хай серце ще довго тріпоче у грудях,
Живіть до ста років на поміч всім людям
Здоров’я міцного вам зичимо щиро
Ласки від Бога, від людей добра
На многії і щасливії літа.

                                                     Бутко  Любов Василівна

 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь