НОВОПРАЗЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Кіровоградська область, Олександрійський район

Які зміни відбулися у законодавстві сфери зайнятості під час дії воєнного стану?

Дата: 12.05.2022 13:41
Кількість переглядів: 120

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ - Асоціація "Охорона, безпека та гігієна праці"

07 травня 2022 року набрав чинності Закон України від 21.04.2022 № 2220-IX Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану (далі – Закон від 21.04.2022, надрукований у газеті Голос України 98 06.05.2022, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування). Законом від 21.04.2022 внесено зміни до законів України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, Про зайнятість населення та Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

Зміни, внесені Законом від 21.04.2022, застосовуються як виключно під час дії воєнного стану (прикінцеві положення законів України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, Про зайнятість населення доповнено відповідними нормами), так і після його припинення (як постійні). Так, серед іншого:

скасовується виплата допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності і вводиться одноразова фінансова допомога для організації підприємницької діяльності;

унормовується виплата допомоги по частковому безробіттю.

Слід зазначити, що окремі норми Закону від 21.04.2022 діють безпосередньо з 07.05.2022, а для реалізації інших норм потрібно прийняття Кабінетом Міністрів України та Міністерством економіки України відповідних підзаконних актів.

Особливо звертаємо увагу на те, що Кабінет Міністрів України під час дії воєнного стану уповноважений на прийняття рішень, повязаних з функціонуванням сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, у тому числі з питань, врегульованих спеціальними законами України.

Найближчим часом на нашій сторінці будуть розміщені деталізовані розяснення щодо застосування норм Закону від 21.04.2022 під рубриками Електронний кадровий клубта Правовий порадник шукача роботи. У міру прийняття відповідних підзаконних актів також буде розміщуватися інформація про них.

Примітка. Ознайомитися з повним текстом Закону від 21.04.2022 можна на вебсторінці редакції газети Голос України.

Детальніше за посиланням: http://www.golos.com.ua/edition_archive

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь