НОВОПРАЗЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Кіровоградська область, Олександрійський район

Громадська експертиза – новий інструмент залучення громадськості в Новопразькій громаді

Дата: 23.03.2020 11:51
Кількість переглядів: 722

Фото без опису

Відтепер активні жителі Новопразької громади можуть допомагати місцевій владі вдосконалювати рішення ради – таку можливість надає ухвалений в минулому році  Порядок проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів Новопразької селищної ради та її виконавчих органів.

Даний Порядок був ухвалений в рамках співпраці  Новопразької селищної ради та міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) і Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках Програми DOBRE.

Нижче наводимо детальну інструкцію як провести антикорупційну експертизу нормативно – правових актів ради.

Громадська антикорупційна експертиза – діяльність із виявлення у нормативно-правових актах (НПА) та проектах нормативно-правових актів положень, які можуть сприяти вчиненню посадовцями корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Антикорупційна експертиза проводиться не стосовно всіх документів, а тільки тих, які є нормативно-правовими актами або їх проєктами. Тобто, це не виявлення хабарництва чи крадіжок бюджетних коштів. Проведення антикорупційної експертиза зводиться до аналізу документів.

ЧИМ РЕГУЛЮЄТЬСЯ ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ АНТИКОРУПЦІЙНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ?

ст. 55 Закону України «Про запобігання корупції»

Методологія проведення антикорупційної експертизи, затверджена наказом Міністерства юстиції України від 24.04.2017 № 1395/5.

ЯК ПРОВЕСТИ АНТИКОРУПЦІЙНУ ЕКСПЕРТИЗУ НПА НОВОПРАЗЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ?

  1. Визначити, чи потрібне проведення Антикорупційної експертизи?

Першочергово необхідно визначити належність нормативно-правового акта та/або проекту нормативно-правового акта до сфер правового регулювання. Зокрема, можливим є виділення наступних груп суспільних відносин яких стосуватиметься нормативно-правовий акт та/або проект нормативно-правового акта, що підлягатиме експертизі:

1) права та свободи людини і громадянина;

2) повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

3) надання адміністративних послуг;

4) розподіл та витрачання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів;

5) конкурсні (тендерні) процедури;

6) інших питань, що можуть призвести до протиправного отримання благ, послуг, пільг або інших переваг матеріального та/або нематеріального характер.

 

  1. Хто проводить Антикорупційну експертизу?

Проводити Антикорупційну експертизу можуть як і громадські організації, так і ініціативні групи та окремі фізичні особи.

 

  1. Підготовка висновку за результатами проведення Антикорупційної експертизи

За результатами антикорупційної експертизи мають бути розроблені рекомендації для усунення факторів (корупціогенних чинників), які створюють умови для виникнення корупції, або можуть створити такі умови.

 

  1. Оприлюднення та розгляд висновків Антикорупційної експертизи.

Висновок обов’язково має бути оприлюднений на сайті Новопразької селищної ради та на сайті Громадської організації, що здійснювала антикорупційну експертизу (за наявності). Висновок має бути обов’язково розглянутий селищною радою.

З зразком висновку громадської антикорупційної експертизи можна ознайомитися тут.

Якщо вас зацікавили окремі питання, пов’язані з темою, інструкції, чи інші питання, – звертайтесь до Новопразької селищної ради: тел. 6-11-36, 6-11-37: e-mail: novapragarada@ukr.net

 

 

Інфографіка: https://www.canva.com/design/DADuRpPM9L4/5_uA6hxI_SLnWTrguq0DYQ/view?utm_content=DADuRpPM9L4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь