НОВОПРАЗЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Кіровоградська область, Олександрійський район

Аналіз стану виробничого травматизму, професійної захворюваності за І півріччя 2019 року на підприємствах, що адміністративно входять до складу Олександрійського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кірово

Дата: 22.08.2019 14:47
Кількість переглядів: 1100

Фото без опису

          Протягом І півріччя 2019 року страховий експерт з охорони праці відділення приймав участь у роботі семи комісій з розслідування нещасних випадків, з яких в одному випадку проводилося спеціальне розслідування комісією створенною Управлінням Держпраці у Кіровоградській області нещасного випадку, який трапився 06.09.2016 року, решта шість нещасних випадків, з яких один перехідний з 2018 року, розслідувалися комісією створеною керівниками підприємств.

Станом на 01.07.2019 року розслідувано 6 нещасних випадків, з яких                    4 випадки комісією з розслідування визнанні страховими випадками, тобто пов’язаними з виробництвом та два нещасні випадки не пов’язані з виробництвом. В одному випадку триває розслідування, терміни продовженні до часу отримання експертного заключення.

Чотири нещасних випадки пов’язанні з виробництвом, у тому числі два тяжких з можливою інвалідністю потерпілих, трапилися в Олександрійському районі. У місті Олександрії та Петрівському районі нещасні випадки протягом      І півріччя 2019 року не реєструвалися. Порівнюючи з аналогічним періодом минулого року, слід відмітити ріст виробничого травматизму в Олександрійському районі на три випадки. На протязі І півріччя 2018 року був зареєстрований один нещасний випадок пов’язаний з виробництвом, тобто страховий випадок з двома потерпілими на сільськогосподарському підприємстві Олександрійського району.

Потерпілими на виробництві у 1 півріччі 2019 року є працівники - безпосередні виконавці робіт, три чоловіки та одна жінка. Їх вік відповідно 40, 44, 61 та 58 років. За видом події один нещасний випадок віднесений до падіння потерпілого з висоти ( з приставної драбини), як наслідок - перелом плечової кістки правої верхньої кінцівки, інші три випадки травмування внаслідок дії рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів, а саме: рвана рана правої гомілки отримана від дії ланцюга працюючої бензопили, інший випадок - травматична ампутація лівої ступні на рівні проксимальних відділів плеснових кісток ланцюгом жатки комбайну, та випадок коли деталлю (шнеком) закріпленим в  металообробний верстат було захоплено рукав одягу працівника і обертальним рухом зламано обидві ліктьову та променеву кістки лівого передпліччя.

Основною причиною травмування працівників є: особиста необережність потерпілої, відсутність, або неякісне проведення інструктажу з охорони праці, коли працівника вперше направили на роботи з ручною бензопилою не провівши йому інструктаж  з охорони праці по безпечному її застосуванню та у двох випадках не виконання вимог інструкції з охорони праці самими потерпілими, коли виконання налагоджувальних робіт (регулювання в люнеті деталі, що обробляється) під час роботи верстату проводилося з включеним електродвигуном, а в іншому випадку необхідно було перевіряти і регулювати робочі органи і механізми, надівати і натягувати паси, ланцюги, усувати несправності, проводити змащування, очищати ріжучий апарат, молотильний барабан, копнувач тільки при заглушеному двигуні, що не було виконанно.

Відповідно до проведеного аналізу основних причин  нещасних випадків (по актам Н-1) за 1 півріччя 2019 року  - технічні причини складають 0%, організаційні 75% та психофізіологічні 25% .

 Іншими словами  даних нещасних випадків могло не бути. На першому місці за з’ясованими обставинами їх виникнення є так званий людський фактор. Це поспіх з яким виконувалися роботи, нехтування своїм здоров’ям, правилами охорони праці та безпечного ведення робіт, переоцінка своїх можливостей, а також недостатній контроль посадових осіб за роботою підлеглих, не виконання своїх посадових обов’язків.

Протягом 1 півріччя 2019 року до відділення надійшло одне повідомлення за формою П-3 про встановлення професійного захворювання у тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Агрофірма Маріампольська» с. Луганка Петрівського району, де випадок такої ж  професійна патологія реєструвався у І півріччі 2018 року,  у працівника тієї ж професії. Випадок професійного захворювання розслідуваний комісією утвореною начальником Управління Держпраці у Кіровоградській області. Складений акт за формою П-4. Отже рівень професійної захворюваності у                       1 півріччі 2019 року у порівнянні з 1 півріччям 2018 року залишився на тому ж рівні і реєструється у галузі сільського господарства. На що хочеться звернути увагу. Дані випадки хронічного професійного захворювання зареєстровані у працівників діючого підприємства, працівники якого проходять попередні та періодичні медичні огляди, в тому числі їх проходили і наші професійнохворі працівники. За результатами пройдених медичних оглядів комісією фактично здійснювався їх допуск до роботи за професією в умовах дії загальної вібрації та виробничого шуму. Вказані виробничі фактори Українським науково-дослідним інститутом промислової медицини в кінцевому результаті визнані причиною їх захворювання. Тому даний факт може навести на думку що до якісті медичних оглядів. Відповідь на наше звернення, до лікувально-профілактичного закладу що проводило медичний огляд, про надання роз’яснень що до швидкоплинного розвитку професійної патології залишило ще більше запитань. Як з’ясувалося, дані хворі під час медичних оглядів не звертали увагу спеціалістів на наявність синдромів, що дали б змогу запідозрити у них професійну патологію, у результаті чого вона була виявлена уже за їх зверненням до профпатолога Кіровоградської обласної лікарні.

Отже виконання статті 14 Закону України «Про охорону праці» є як ніколи доречним, а саме працівник повинен дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства.

 

Страховий експерт з охорони праці

Олександрійського відділення УВД

ФССУ у Кіровоградській області                                                   І.В.Губко


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь